Straipsniai » Šunų ir kačių mityba

KAS YRA MSM IR KUO JIS VERTINGAS MŪSŲ AUGINTINIAMS?

MSM (metilsulfonilmetanas) papildas yra puikus organinės sieros šaltinis ir kaip natūrali biologiškai aktyvi medžiaga, dalyvauja daugelyje organizme vykstančių biocheminių reakcijų. Įeina į ląstelių sudėtį, yra kai kurių fermentų ir kraujo baltymų sudėtyje. Daugiausia sieros organizme randama odoje, sąnariuose, plaukuose, naguose, jungiamajame audinyje. Dažniausia mes girdime apie MSM kai kalbama apie sąnarių ligas ar papildus sąnariams. Bet MSM veikimas yra daug platesnis ir svarbesnis. 

Organinės sieros (MSM) veikimas organizme:


- Slopina uždegiminius procesus
- Skatina žaizdų gijimą, mažina/minkština randinius audinius
- Stimuliuoja imuninę sistemą
- Mažina alergines reakcijas, mažina niežulį
- Normalizuoja skrandžio veiklą, mažina skrandžio rūgštingumą
- Padidina energiją ir budrumą
- Palaiko sausgyslių ir raiščių stiprumą, apsaugo sąnarines kremzles. MSM padeda atstatyti osteoartrito pažeistą sąnario struktūrą, mažina skausmą ir patinimą, stabdo kremzlinio audinio irimą, gerina sąnarių judrumą, raumenų, raiščių ir sausgyslių kraujotaką.
- Apsaugo raumeninį audinį
- Mažina skausmą, slopina skausmo impulsą nervų galūnėse
- Stiprina odą, plaukus ir nagus. 
- Plečia kraujagysles ir gerina kraujotaką
- Literatūroje taip pat aprašomas teigiamas metilsulfonilmetano poveikis sergant alerginėmis ligomis, bronchine astma, migrena, jungiamojo audinio ligomis (raudonąja vilklige, sklerodermija), sinusitu.
- Gali būti vartojamas įprastos skausmą bei uždegimą mažinančios terapijos metu, nedirgina skrandžio, nesukelia nepageidaujamo poveikio.
- Padeda lengviau atsistatyti po fizinių krūvių, varžybų. 

Dėl kokių priežasčių šunims duodama MSM? 

- Sąnarių ir jungiamojo audinio stiprinimui. 
- Skausmo sumažinimui esant sąnarių ligoms (artritai, displazija)
- Sveikos odos ir plaukų palaikymui. 
- Alergijos požymiams sušvelninti. 

Yra atlikti tyrimai, kad MSM efektyviai veikia nuo įvairių žarnyno parazitų: pirmuonių, apvaliųjų kirminų ar kitų virškinamojo trakto kirminų. 

MSM randama piene, mėsoje, jūros gėrybėse (jūros dumbliai), vaisiuose, riešutuose, daržovėse. Subalansuota mėsos dieta aprūpina šunį pakankamu kiekiu MSM. Sandėliuojant ar verdant pašarus MSM suyra. Sausi pašarai gaminant apdorojami karščiu, todėl į juos turi būti dedama MSM papildomai, arba duoti šuniui atskirai. Nėra tyrimų dėl MSM saugumo šuningoms ar laktuojančioms kalytėms. Šalutiniai poveikiai itin reti, bet yra fiksuota vėmimai arba viduriavimai. Jeigu gyvūnas yra jautrus sieros junginiams, jis gali turėti alergines reakcijas ir jam MSM papildų negalima duoti. Taip pat reikia tiksliai dozuoti MSM. 

Tyrimai parodė, kad efektyviausiai MSM veikia jeigu duodama kartu su kitais vitaminais ir mikroelementais. Pvz.: prie sąnarių problemų – kartu su gliukozaminu, chondroitinu. Esant alerginiams susirgimams – su vitaminu C ir B grupės vitaminais. 

Dozavimas: šuo/katė 10-22mg/kg.

Str. autorė vet. gydytoja Vaida Velykytė

 

Dėl konsultacijų, tyrimų ir gydymo kreiptis: 8-601 06353,  Islandijos pl. 209, Kaunas. 


Visos teisės saugomos. Naudoti Ramveta.lt  publikuojamą informaciją draudžiama be raštiško autorių sutikimo.