Straipsniai » Pirmoji pagalba

PIRMOSIOS PAGALBOS VAISTINĖLĖ JŪSŲ KETURKOJUI

 

Turint namuose gyvūnus, nori nenori tenka kartais suteikti jiems ir pirmąją pagalbą. Taigi, trumpai apie tai ką reikėtų turėti namuose ar kelionėse. Dežutėje su vaistais turėtų būti priklijuota kortelė su Jūsų gyvūno veterinarijos gydytojo telefono numeriu ir keleto artimiausių visą parą dirbančių klinikų numeriai. 
Pirmoji dalis sterilūs ir nesterilūs tvarsčiai, servetėlės, bintai. Tinka naudoti automobilio vaistinėlės rinkinį. Ten įeina didesni ir mažesni sugeriantys tvarsčiai, bintai bei servetėlės, taip pat būna žirklės bukais galais, kurių prireikia. Vienkartinės pirštinės (lateksinės arba be latekso), pincetas, arba hemostatinis spaustukas. Termometras. 

Antroji dalis dezinfekciniai tirpalai pvz.: chlorheksidinas žaizdoms praplauti. Vandenilio peroksidas jeigu žaizda užteršta (žemės, purvas). Taip pat vandenilio peroksidas reikalingas norint sukelti šuniui vėmimą. Kai šuo praryja nevalgomus daiktus, arba nuodus/vaistus reikia per artimiausias 15-20 min išvimdyti gyvūną. Drėkinamieji akių lašai (dirbtinės ašaros) praplovimui jeigu prisiberia nešvarumų į akis, pribėga kokių nors dirginančių tirpalų. 

Trečioji dalis – vaistai. Geriausia nusipirkti iš anksto rinkinį vaistų ir papildų, kurių gali prireikti netikėtai ir ką saugu naudoti ir dozuoti gyvūnui. Svarbiausi yra alergines reakcijas slopinantys vaistai, nes ištikus anafilaksiniam šokui (labai stipri ir staigi alerginė reakcija) gyvybiškai svarbu, kuo skubiau suleisti tinkamus vaistus. Dėl naudojimo ir dozavimo reikėtų iš anksto gauti veterinarijos gydytojo instrukcijas. Tinka adrenalinas, deksametazonas. Nuo lengvesnės reakcijos kaip išbėrimas spuogeliais – „Tavegyl“, „Claritin“ ir t.t.. 

Vaistai skirti virškinimui reguliuoti: veterinariniai probiotikai (gerosios bakterijos) reikalingi atstatyti žarnyną po viduriavimo, padeda sumažinti simptomus ir pagerina gyvūno būklę; prebiotikai – surišančios medžiagos (absorbentai), palanki terpė gerosioms bakterijoms augti ir įsitvirtinti. Gerai veikia „Finidiar“, Dia Dog and Cat“, žmonėms skirta „Smecta“. Esant apsinuodijimams absorbentai itin efektyviai sugeria toksinus iš žarnyno – „Finidiar“, „Smecta“, 

 

„Aktyvuota anglis“. Vaistai nuo skausmo, spazmų („No-spa“), kad pagerinti gyvūno savijautą kol nuvyksite iki veterinarijos klinikos. Geriausia įsigyti keletą tablečių veterinarinio preparato ir turėti namuose. Veterinariniai vaistai saugesni, lengviau dozuojami, skanesni (lengviau suduoti). 

Konkretaus gyvūno vaistinėlės sudėtis gali ir turi skirtis bent jau vaistai, kurie tinkami naudoti. Su laiku žinosite kam jautrus Jūsų gyvūnas ir kurie vaistai jam geriau tinka. Bet pradžioje standartinis rinkinys, ką reikėtų turėti visiems namuose. 

Str. autorė vet. gydytoja Vaida Velykytė


Dėl konsultacijų, tyrimų ir gydymo kreiptis: 8-601 06353,  Islandijos pl. 209, Kaunas. 


Visos teisės saugomos. Naudoti Ramveta.lt  publikuojamą informaciją draudžiama be raštiško autorių sutikimo.